Cestovatelské fotografie jako originální prvek pro oživení interiéru

Rádi se touláte po světě, obdivujete památky, přírodní krásy a poznáváte nové kultury? Pak je pro vás obraz s fotografií takového místa tím pravým řešením dekorace interiéru. Takový obraz má výhod hned několik. Jen tak se neokouká, bude vám připomínat krásné zážitky a inspirovat vás pro budoucí cestovatelské výpravy. Na současném českém trhu lze najít mnoho známých i méně známých motivů z celého světa, v různých velikostech i barevném provedení. Můžete si tak vybrat právě ono místo, které ve vás vzbuzuje ty nejkrásnější pocity.

cestovatelský obraz

Pro metropolitní typy – Paříž, New York, Sydney?

Někoho okouzlila romantická Paříž, někdo zase nedá dopustit na pulzující New York a někteří milují elegantnost největšího australského města Sydney se svojí elegantní budovou opery. Každé město má, pokud jej navštívíte, jinou atmosféru. A stejně tak obraz různých velkoměst vnese různou atmosféru do vašeho interiéru. Pro elegantně zařízený interiér, i ve starobylém stylu, jsou vhodná klasická evropská města, ze kterých sálá historie a elegance. Vhodná je samozřejmě Paříž, stejně tak však Řím či Londýn. Naopak pokud máte spíše moderně vybavený interiér, jsou skvělou volbou právě energická americká velkoměsta. Vhodným řešením je tedy obraz New Yorku či San Francisca. Ti, kteří si oblíbili Asii, zase ocení noční obraz Tokia či Šanghaje.

Cestovatelský obraz

Pro milovníky přírody – uklidňující síla vodopádů, lesů a hor

Obrazy měst jsou energizující, naopak fotografie přírodních scenérií, ať už domácích či exotických, v nás vzbuzují vnitřní klid a vyrovnanost. Asi nejoblíbenějšími motivy jsou fotografie západu slunce, exotických pláží a vodopádů. Kromě toho však lze najít spoustu dalších méně běžných motivů. Do vašeho obývacího pokoje se tak bude skvěle hodit i obraz arabské pouště, podzimní krajiny se spadeným oranžově-hnědým listím, stejně jako rozkvetlé české louky plné lučního kvítí. Milovníci zimních sportů také jistě ocení obrazy zimní krajiny. Zde ovšem pozor, aby celek místnosti nepůsobil příliš chladným dojmem. V tom případě se doporučuje oživit místnost teplejšími barvami, třeba jen pomocí malých dekorací. A ještě jednu velkou výhodu mají obrazy přírodních krás ve vašem domově. Na rozdíl od velkoměst se hodí opravdu do každého interiéru, ať už si potrpíte na moderní design či vintage styl.

Cestovatelský obraz

Cestovatelský obraz

Pro ty, co milují starobylost, památky a historii

Nejeden z nás nedá dopustit na starobylé monumenty, které v nás evokují dávné časy. Historické památky mají specifický charakter. Nejenže bývají krásným uměleckým kouskem, ale navíc mají jakousi opravdu zvláštní atmosféru, která je schopna rozproudit naši fantasii. Pokud jste jedním z takových lidí, kterým se při pohledu na starobylé monumenty podlamují kolena, pak máte jasnou volbu. Vybrat si můžete například z obrazu fascinujících egyptských pyramid, indického pohádkového paláce Tádž Mahálu či romantických Benátek. Ti, kdo preferují intimnější atmosféru, pak mohou zvolit obraz středověké provensálské vesničky či rozpadlého buddhistického chrámu.

cestovatelský obraz

Fotografie cestovatelského obrazu

A pro ty co milují neotřelá řešení

Klasická fotografie na plátně není jediným možným formátem obrazu. V současné době lze najít i zcela nová řešení. Horkou novinkou jsou tak například LED obrazy – podsvícené obrazy se speciálně umístěnými diodami na zadní straně obrazu. Takové obrazy dodají atmosféru zejména těm motivům, kde je výrazný prvek světla či slunce – například obrazy západu slunce či fotografie nočního velkoměsta. Další inspirací pro vás můžou být obrazy s hodinami, tedy takové, které v sobě mají zabudovaný ciferník a snoubí tak krásné s praktickým. Dalším originálním řešením mohou být vícedílné obrazy, tedy ty, kde je jeden motiv rozdělen do několika stejně či různě velkých kusů. Zkrátka možných variant je v současné době nepřeberné množství a vy tak můžete jen popustit uzdu svojí fantazie…

Cestovatelský obraz

Přidat komentář

Bydleniainspirace.cz
Logo