I okna je potřeba připravit na léto

Přemýšlíte nad zakoupením něčeho nového do vašeho bydlení, což výrazným způsobem zvýší váš komfort? Nemusí se však jednat jen o matrace na míru pro zdravý spánek či novou sedačku, ale i o efektivní doplňky pro vaše okna. Ty výrazným způsobem ovlivní vaše pohodlí během nastávajícího letního období a ochrání vás před nechtěnými důsledky letních veder v podobě přehřátého interiéru.

Stínění je nejjednodušší a nejlevnější řešení

Nejjednodušším, nejlevnějším, ale přitom velmi efektivním systémem stínění jsou polyesterové záclony v kombinaci s vhodnými závěsy. Ty vám poskytnout možnost snížení propustnosti slunečního záření do interiéru, čímž zabráníte vzrůstu jeho teploty během teplých letních dnů. Tato kombinace vám navíc nabídne i jiné služby. Záclony zabrání zvědavým pohledům do oken vaší domácnosti, a proto si v ní během dne i večera můžete dělat opravdu to, co chcete. Aniž vás při tom někdo rušil svou netaktní zvědavostí. Záclony a závěsy také zpestří interiér, přinesou do něj teplý, často barevný prvek a příznivým způsobem ovlivní i celkovou akustiku prostoru.

Venkovní žaluzie nechají teplo ze záření v exteriéru

Pokud však chcete udržet čistotu a minimalismus interiéru domácnosti, záclony, závěsy a ani jiné formy vnitřního stínění se vám do prostoru hodit nebudou. Proto je třeba popřemýšlet o alternativních možnostech stínění. Těmi mohou být i vnější plastové rolety. Po jejich zatažení zachytí většinu paprsků slunečního záření a teplo jimi produkované eliminují ještě před vstupem do domu. Horko proto zůstane v exteriéru a vy si tak budete moci doma užívat příjemný chládek. Vnější plastové rolety jsou k dispozici v mnoha odstínech, čímž si je jednoduše přizpůsobíte designu domu nebo svému vkusu. Samozřejmě, můžete si zvolit i elektrické ovládání pro maximální komfort v domácnosti.

Přidat komentář

Bydleniainspirace.cz
Logo