Jak se zbavit vlhkosti a vzniku plísní?

V každé domácnosti se po určitém čase něco pokazí, následně se to vymění a pak se žije spokojeně dál, jakoby se nic nedělo. Někdy si ani neuvědomíme, a nedostatečnou péčí o svůj byt podporujeme vznik plísní. Ti, kteří se již setkali s plísněmi, dobře vědí jaký je to problém se jich zbavit. Někdy přitom stačí pozměnit své dennodenní návyky a plíseň ani nemusí vzniknout. Jak se tedy zbavit vlhkosti a zabránit vzniku plísní? Zkuste to takto.

Zajišťujte pravidelnou cirkulaci vzduchu

Snad nejlepším způsobem, jak se zbavit vlhkosti a chránit svou domácnost před vznikem plísní, je zajištění pravidelné cirkulace vzduchu. Větrat zkuste intenzivněji přes letní i zimní měsíce, ale dávejte si pozor, určitě na to nezapomínejte. Doporučuje se ráno už jen z toho důvodu, protože právě tehdy je vzduch nejčistější a nejchladnější. Přes léto větrejte vždy ráno, protože vzduch je ještě chladnější a přes zimu také větrejte ráno, protože vzduch je nejčistší.

Nezapomeňte topit

Když vám bude zima, nezapomínejte na topení. Občas stačí, když protopíte v krbu, ale pokud máte ústřední topení, snažte se nesnižovat teplotu v domácnosti a doufat, že se zahřejete. Pravidelné topení během chladných dnů zabrání vzniku plísní a hravě si poradí s vlhkostí. Pokud byste zanedbávali topení, na podchlazených stěnách by se srážela vodní pára ze vzduchu a začala by vznikat plíseň.

Přidat komentář

Bydleniainspirace.cz
Logo