Jak vybrat pračku nebo pračku se sušičkou

V minulém článku jsme se věnovali výběru sušičky a dnes to bude o pračkách. Víte, jaké paramerty sledovat? Nebo máte doma menší prostory a zvažujete nákup pračky se sušičkou? Podíváme se na jejich výhody a zápory. Určitě si pak vyberete.

První věc, na kterou byste měli myslet je, jestli si chcete pořídit klasickou pračku (k té dokoupit samostatně sušičku) nebo mít oboje v jednom spotřebiči.

Rozhodnete-li se pořídit pračku se sušičkou, tak vás jistě nepřekvapí nižší náklady, než v případě nákupu dvou spotřebičů. Dalším pozitivem je, že zaberou mnohem méně místa. Takže jsou vhodné do menších prostor, kterými může být např. byt 1+kk v Praze.

Nevýhodou pro všechny však bude vysoká spotřeba, nejen energie, ale i vody. Nesmíme zapomenout zmínit, že i sušení v pračce se sušičkou není srovnatelné se samostanou sušičkou. Sušení není tak účinné.

Víte-li už jaký typ spotřebiče, tak další věcí je zaměřit se na možnost plnění pračky. Pračky s horním plněním jsou vhodnější pro starší lidi nebo ty, co mají problémy s pohybem a nemohou se např. ohýbat.

Buben pračky

Buben pračky

Tyto pračky zaberou i méně místa, protože nemusíte počítat s prostorem před, jako u praček předem plněných. Výhodou předem plněných je, že se dají zabudovat do linky nebo jiného nábytku, případně je možné postavit i sušičku navrch. Doporučujeme se však nejdříve poradit s prodejcem.

Výhodou předem plněných praček je, že mají obvykle větší kapacitu a nabídnou více programů a funkcí.

Na co dalšího se zaměřit při výběru?

Typ pračky máte vybraný, teď nás čeká konkrétní značka a model. Předně byste se však měli podívat na energetický štítek. Z něho zjistíte důležité informace o spotřebě, hlučnosti a efektivnosti pračky. Tyto parametry jsou ty nejdůležitější, proto si je podrobně pročtěte.

Mezi nejprodávanější pračky patří tyto značky:

  • Whirlpool
  • Elektrolux
  • Indesit
  • Beko
  • LG
  • AEG

Energetický štítek už je za námi a teď nás čeká prověření funkcí. U většiny nových modelů naleznete displej, který vám usnadní ovládání pračky. Mezi nejoblíbenější funce patří odložení startu. V případě, že máte rodinu s malými dětmi, tak vybírejte i funkci dětská pojistka. Vyšší a dražší modely nadízejí i kontrolu před přetečením a množstevní automatiku.

Převážná většina praček nabídne okolo 14 programů, ale ze svojí zkušenosti vím, že jich člověk využije jen několik. Spíše se rozhodujte podle vašich priorit a cenových možností.

Na internetu dnes najdete velké množství návodů a recenzí praček. Určitě se vyplatí tomu ten čas věnovat, než koupit první, která vám příjde pod ruku. Recenze naleznete na portálu dTest, Heurece nebo Srovname.cz.

Odborným recenzím se věnují i portály Recenzer.czDatafi.cz, kde najdete nejen pračky a sušičky, ale i další sortiment produktů.

Přidat komentář

Bydleniainspirace.cz
Logo