Jak vybrat správnou matraci?

Mezi nejdůležitější faktory, které musíte brát v úvahu je věk a hmotnost osoby, která bude na matraci spát. Kvalita spánku má velice zásadní význam pro všechny věkové skupiny. Pokud máte malé děti, tak je potřeba dbát na vzdušnost, odolnost a snímatelný potah, který lze vyprat. Mladší lidé mají rádi tvrdší matraci. A čím je člověk starší, tím by měl používat měkčí a elastičtější matraci. Ta by měla být na lamelovém roštu.

Starší lidé a senioři by měli věnovat nejvíce času výběru své matrace. Každý člověk v tomto věku má už většinou nějaké zdravotní potíže, která způsobují určitá omezení. Hleďte také na váhu člověka. Všichni výrobci uvádějí maximální nosnost matrace. Také nesmíte zapomínat na nosný podklad uvnitř postele.

Pokud vybíráte vhodný rošt, tak dbejte na matraci. Ne na každý rošt se hodí všechny matrace. Při špatném výběru této kombinace můžete výrazně zkrátit životnost těchto prvků. Vhodně uložená matrace by neměla ležet na pevné desce. Každá matrace by měla být správně odvětrávána a provzdušněna. Laťkový rošt, pevná deska s perforací – tento nosný podklad je vhodný pěnové matrace, pružinové matrace a matrace s lamelami. Výška matrace by měla být minimálně 14 cm, ale neberte to jako dogma, protože záleží na tuhosti matrace a hnotnost osoby.

Segmentový a lamelový rošt

Tato podložka je vhodná pro veškeré pěnové a latexové matrace. Na výšce matrace u tohoto typu podkladu tolik nezáleží. Čím je matrace měkčí a nižší, tím lépe se bude přizpůsobovat a spolupracovat s roštem.

Polohovatelné lamelové a segmentové rošty

Pro polohovatelné lamelové nebo segmentové rošty jsou nejvhodnější pružinové matrace, protože nemají možnost se ohnout.

A teď už vybrat jen správné ložní prádlo. Na Srovname.cz si můžete porovnat ceny povlečení ještě dnes.

Přidat komentář

Bydleniainspirace.cz
Logo