Jak zahájit stavbu?

Starosti se nevyhnou nikomu, kdo se rozhodl pro stavbu domu svépomocí. Máme pro vás několik rad, jak zahájit stavbu plynule a bez potíží!

Stavba realizovaná bez stavební firmy je obvykle během na dlouhou trať. Co všechno je třeba pro hladké zahájení stavby?

Nejvíce času vám zaručeně ‘’sežere’’ nákup stavebního materiálu, jeho dopravení na stavbu a zabezpečení před odcizením. Ano, čtete dobře, krádeže na stavbách nejsou ničím neobvyklým, pro je třeba pamatovat na ochranu, která případné nenechavce odradí a vám ušetří desítky i stovky tisíc.

Abyste nemuseli kupovat materiál na stavbu domu dvakrát, myslete na bezpečnost jeho uložení. Vyplatí se pořízení stavební buňky a také postupné navážení všeho potřebného na místo stavby. Tedy vozit materiál na staveniště až když jej bude zapotřebí.

Skladování cihel, pytlů s cementem nebo střešních tašek je třeba promyslet nejen z důvodu možného odcizení, ale i kvůli počasí. Vytrvalý déšť, přímé slunce nebo sníh a mráz nedělají lepidlům, tmelům, cementu atd. vůbec dobře.

Ideální je zajištění suchého prostoru bez vlhka. Výhodné je použití dřevěných palet, které zabraňují pojímání vlhkosti přímo ze země. Nemáte-li možnost přístřešku nebo vnitřního skladování, zkuste alespoň zakrytí igelitem.

Odložte starosti stranou a jen sledujte, jak vám nové bydlení ‘’roste’’ před očima

Už jen při čtení těchto řádků a představy množství starostí se vám orosilo čelo? Přenechte péči o stavbu a materiál jiným. Firma postaví vaše bydlení na klíč, tedy ponese všechnu zodpovědnost za hladký průběh i stavební materiál na svých bedrech.

Tip! Tato skutečnost by neměla chybět ve smlouvě o dílo, kterou s danou firmou uzavíráte.

Stavební společnost BOBOX patří mezi prověřené a zkušené dodavatele stavebních prací, která ví, co je vše k takové stavbě domu potřeba. Kromě jiného zajistí i lešení a další doplňkové služby.

Půjčovna lešení Praha poskytuje kvalitní rámové konstrukce pro stavby i rekonstrukce.

Máte svou stavbu domu již zahájenou?

Přidat komentář

Bydleniainspirace.cz
Logo