Mějte neustále uklizeno

Taky se vám to asi stalo. Máte někdy víkend a jste po pracovním týdnu tak unavení, že chcete jen odpočívat. Přes víkend se asi nahromadí nějaký nepořádek. A nejhorší je, když v pondělí očekáváte hosty. Díky pár tipům, které vám dnes představíme, pro vás bude snadné doma udržet pořádek a už nikdy nemít ve všem chaos.

Bylo by zajímavé zjistit, kolik koňských sil si muž ušetřil od počátku světa tím, že se držel zásady, že umývání nádobí a uklízení je přirozená práce ženy. – Thomas Browne

Koupelna

Začneme koupelnou. Jak jen ji udržet vždy čistou a krásně lesklou? Po každé sprše nebo koupeli vytřete podlahu. Tím se zbavíte prachu a vlasů na zemi. Takhle získáte vždy čistou podlahu. Každý den omyjte umyvadlo od zbytků pasty a každý večer naneste do záchodové mísy dezinfekci a otřete prkénko.

Kuchyň

Budeme pokračovat v kuchyni. Jak jen docílit toho, aby každý den byla čistá a uklizená? První věc je, že byste neměli nechávat ve dřezu mnoho špinavého nádobí. Jinak by se vám těžko umývalo, protože po několika dnech bude na nádobí zaschlé jídlo. Po každém jídle umyjte nebo narovnejte nádobí do myčky. Pokud chcete ušetřit čas, tak nechte vše odkapat na odkapávači, než ho utírat. Kuchyně je centrem celé domácnosti. Pochutnáváme si v ní s rodinou na skvělém jídle nebo si jen povídáte, hrajete hry,.. Proto by měla vypadat ve všech případech skvěle.

Ložnice

Ložnice si také zaslouží pozornost. Určitě nenechávejte špinavé prádlo na zemi. Vždy ho raději večer dejte do koše na špinavé prádlo. A když ráno vstanete, tak vyvětrejte a ustelte si postel.

Přidat komentář

Bydleniainspirace.cz
Logo