Moderní kotle na tuhá paliva

Kotle na tuhá paliva zažívají v domácnostech doslova boom. A není divu. Vždyť vytápění dřevem může být až o polovinu levnější než při použití zemního plynu a obsluha moderních automatických kotlů je opravdu snadná a jednoduchá.

Určitě ještě pamatujete časy, kdy hlava rodiny běhala do sklepa každé čtyři hodiny a rána bydleli v domácnosti tiché a mrazivé? Tak to se vám s moderními kotli na tuhá paliva už stát nemůže. Automatické kotle se zásobníkem jsou opatřeny systémem pro automatické podávání paliva, který zaručí rovnoměrné a tím i úsporné a zároveň emisně příznivé hoření.

automatický kotel

Tuhá paliva nejsou jen dřevo a uhlí

Ne každý majitel rodinného domku má možnost postavit si velký přístřešek na vysychání palivového dříví a vytápění fosilními palivy (černé a hnědé uhlí) zase vyžaduje přítomnost velké sklepy. To ale není důvod, abyste na vytápění tuhými palivy zanevřeli. Použít můžete totiž i dřevěné pelety, štěpku nebo třeba pelety z biomasy. Stačí jen vámi preferovanému způsobu vytápění přizpůsobit nákup kotle nebo se rozhodnout pro některý z univerzálnějších modelů, který vám poskytne možnost volby i v případě, že byste se přece jen ten přístřešek na dřevo rozhodli postavit.

tuhá paliva

Některé automatické kotle navíc zachovávají i možnost ručního přikládání a kotle na pelety jsou opatřeny i automatickým systémem zapalování paliva, který vám manipulaci s nimi maximálně usnadní.

Vysoká účinnost i moderní ovládání

Kvalitní kotle na tuhá paliva se mohou pyšnit i vysokou účinností – ta u mnoha modelů přesahuje 90%. Dobrým ukazatelem bývá doložka, která odkazuje na splnění podmínek ekodesignu a zařazení kotle do tzv. kotlíkových dotací. I když o pomoc státu při vytápění svého domu žádat neplánujete, můžete si být jisti, že před vámi stojí opravdu kvalitní a pečlivě zpracovaný kousek.

Moderní automatické kotle lze navíc pohodlně ovládat i na dálku. Stačí je připojit například ke GSM modulu nebo nastavit ovládání přes internet. To vám umožní při odjezdu na dovolenou kotel zcela vypnout a několik hodin před návratem ho opět uvést do plného režimu. Vyhnete se tak nutnosti neustálého minimálního výkonu, který značně vyčerpává vaše zásoby paliva i peněženku.

Přidat komentář

Bydleniainspirace.cz
Logo