Nezapomínejte na děti ani při jídle

I když speciální nábytek pro děti využijeme maximálně čtyři roky, než z malých dětiček vyrostou ratolesti dožadující se mimo jiné plnoprávného stolování s rodiči, tvrdí odborníci, že právě v jídelně bychom si neměli pomáhat improvizovanými pomůckami: polštářky ani objemné knihy pod zadkem nejsou pohodlné, ani bezpečné. Záměr je sice dobrý, ale nemusíme být vzdělanými odborníky, abychom pochopili, že rostoucímu organismu taková improvizace dobře nedělá.

Zatímco dříve se tento problém řešil zvláštním dětským stolkem se židlemi, podle nových pedagogických poznatků není ani tato varianta nejšťastnější: dítě se může cítit odstrčené, mimo centra rodinného společenského života, o absenci dohledu nad dětmi ani nemluvě. Jak ze začarovaného kruhu ven? Snadno, stačí pořídit kvalitní dětskou jídelní židli, která roste s dítětem. Takové výrobky mají zpravidla nastavitelnou výšku sedáku i s područkami, případně i s opěrkou pod nohy, aby chodidla nevisela ve vzduchu a nezatěžovaly podkolenní šlachy. Výhodou je i jakýsi bezpečnostní pás, který zabrání případnému přepadnutí.

Kromě kvalitní židle nezapomeňte ani na odpovídající nádobí, především příbory a hrnky úměrné velikosti k dětským rukám, jemné motorice a síle prstů. Do malých neobratných rukou nepatří masivní a těžké stříbrné či alpakové příbory, protože je děti neunesou. Příbory pro děti vyrábějí všichni výrobci tohoto sortimentu a výběr je velký – od klasického nerezu až po příbory s barevnými plastovými rukojeťmi. Malým jedlíkům servírujte jídlo raději na kvalitním plastu než na porcelánu. Také nápojové sklo má být silnější, ideálně nerozbitné a se širokou základnou, aby se nepřevrhlo. Pod talíř patří prostírání, pod bradu bryndáček a pod stůl snadno čistitelný koberec.

Přidat komentář

Bydleniainspirace.cz
Logo