Obývací pokoj součástí kuchyně

Stále častěji se můžete setkat v moderních bytech a domech s tím, že je obývací pokoj spojený s kuchyní. Není žádný předpis, jak by řešení těchto dvou místností mělo vypadat, protože záleží na životním stylu a vkusu obyvatelů. Dnes si řekneme vše o tom, proč je spojení těchto prostor tak moderní.

Hluk už není překážkou

Je známo, že velice dlouho lidé byli proti spojení těchto pokojů. Mezi hlavními důvody patřil hluk a odér při vaření, který je charakteristický pro každou kuchyni. Na trhu se objevily kvalitní domácí spotřebiče, které to dokázali vyřešit. Moderní kuchyně obsahuje myčku na nádobí a digestoř. Oba doplňky by měli být nejen výkonné, ale také velmi tiché. Možná ani nepoznáte, že se pára ze sporáku nasává do digestoře.

Sloučení kuchyně a obývacího pokoje se bude líbit hlavně rodinám s malými dětmi. Maminka může připravovat pokrmy a přitom sledovat děti, jak si hrají v obývacím pokoji. Tak mohou být s dětmi i při vaření. Jak kuchyň, tak obývací pokoj jsou společenské místnosti a při přípravě pokrmů se můžete byvit i se svými přáteli nebo rodinou. Nová kuchyň by měla být řešena tímto typem.

Kam umístit jídelní stůl?

Pokud spojíte obě místnosti, tak je důležité někam umístit jídelní stůl. Měl by být dostatečně velký, aby zvládl pojmout rodinné oslavy. Rodiny si velice oblíbily rozkládací stoly. Malé rodině bude stačit menší stůl, pokud bude mít člen rodiny narozeniny, tak jednoduše stůl rozložíte a získáte tak větší prostor.

Architekt radí, že nejdříve zařizujte kuchyni a až poté prostor, který zbyde zařiďte jako obývací pokoj.

Velikost pohovky v obývacím pokoji by měla být taková, aby se do ní mohla usadit celá rodina. Konferenční stolek zabírá většinou mnoho místa, je možné ho nahradit například hnízdovým stolkem. Televizi umistěte tak daleko, jak doporučí výrobce. Většinou je to trojnásobek úhlopříčky.

Hnízdový stolek

Detail hnízdového stolku

Možná že na začátku spojení těchto dvou místností budete v rozpacích, ale časem si toto sloučení zamilujete.

Potřebujete si prostor vybavit i spotřebiči? Při správném výběru lednice nebo robotického vysavače vám pomůže Recenzer.cz

Přidat komentář

Bydleniainspirace.cz
Logo