S klimatizací se můžete ochlazovat i topit

Zapnout si klimatizaci a jen tak si posedávat v příjemném prostředí. To je zejména v době, kdy venku zuří tropické teploty, opravdu příjemná představa. Ptáte se jak ji zrealizovat? No zcela jednoduše. Nemusíte nic bourat, nově stavět ani přistavovat. Stačí si pořídit mobilní klimatizaci a užívat si její výhody.

Mobilní klimatizace pracují na principu odvodu tepla z vnitřních prostor ven. Jejich výhodou je praktická manipulace a využitelnost na tom místě a v té době, kdy to právě potřebujete. Pro obyvatele paneláků tedy ideální řešení. Jelikož horký vzduch stoupá vzhůru a ten chladný se drží dole, je důležité ho distribuovat rovnoměrně po místnosti. To vám zaručí směrem nahoru polohovatelné lamely. Při koupi si zvlášť odpozorujte i vzduchový výkon spotřebiče. Právě ten je totiž ukazatelem účinku mobilní klimatizace.

mobilní klimatizace

Topení klimatizací

Ani mobilní klimatizace s topením již nejsou nedostupnou záležitostí. Umí chladit i ohřívat a dokáží pracovat uvnitř i venku, ovšem pouze v rozmezí určitých teplot. Při provozu přístroje venku oceníte absenci hluku z chodu spotřebiče, pravděpodobně vás však nemine dokoupení příslušenství pro venkovní použití. Protože při práci s teplým a chladným vzduchem dochází ke kondenzaci par. Proto určitě oceníte funkci automatického výparníku kondenzátů. Vlhkost se prostě ztratí s odpadním vzduchem.

Jednodílné klimatizace

Tento typ je výborným řešením pokud potřebujete klimatizovat jen jednu místnost. Teplý vzduch je odsáván z místnosti horkovzdušnou trubicí a na jeho místo je přístrojem distribuován chladný vzduch. Jednodílné klimatizace zajistí efektivní chlazení vaší místnosti a ani mobilní klimatizace nejsou výjimkou tohoto tvrzení. Pracují tiše, chladí rychle a rovnoměrně. Ideální do panelákových bytů i domovních prostor.

Přidat komentář

Bydleniainspirace.cz
Logo