Travertin je hitem. Kde všude ho můžete použít?

Hledáte stále zajímavější materiály, které byste v souvislosti se svým domovem použili? Pokud ano, nezapomeňte se zaměřit také na velmi oblíbený a také vyhledávaný travertin. Ten rozhodně přijde vhod tomu, kdo se rozhodne používat přírodní kámen. Z toho už jasně plyne, že má travertin hned několik pozitivních vlastností. A mezi ty můžeme zařadit především:

  • Vysokou odolnost
  • Dokonalý vzhled
  • Snadné možnosti opracování

Tím máme zmapovány jeho hlavní pozitiva. A kde přesně ho lze použít? A jak? Podívejte se na naše tipy.

Ideální na vaše zdi

První možnost, na kterou se podíváme, jsou varianty spojené s tím, že tento kámen použijete jako obkladový materiál. Hitem může být třeba obložení prostoru ve vašem obývacím pokoji – třeba za televizí, nebo u krbu. Stejně tak můžete obložit třeba zeď u schodiště. Tím jsme stále ještě v interiéru. Z něho ale můžeme vyjít ven, jelikož i zde najde své uplatnění. Hodí se jako estetický obklad třeba na stěny domu, různé zídky a mnoho dalšího.

Podívejte se pod své nohy

Nezůstávejme jenom u zdí, jelikož travertin využijete i na jiných místech. Stačí se podívat pod své nohy. Ano, i zde najde dokonalé využití. Velkým hitem je nádherná travertinová terasa, která kromě své krásy zaujme také odolností. Tím ale možnost použití také nekončí. Jde i o materiál, který se skvěle hodí ven k bazénu, nebo na příjezdové cesty. Když se podíváme také do interiéru, rozhodně může být dokonalou náhradou klasické dlažby. Třeba na vstupní chodbě, ale i v koupelně.

Zkuste i něco unikátního

Přijde vám výše uvedené jako klasika? Pokud ano, doporučujeme zkusit i něco unikátního. A co to může být? Z tohoto kamene mohou být vyrobeny třeba nezbytné doplňky do vaší koupelny. Může se jednat jak o traverzová umyvadla, tak se může jednat například také o sprchové vaničky, stejně jako není problém nechat si vyrobit dokonce i celou vanu.

Přidat komentář

Bydleniainspirace.cz
Logo