Všemocná zrcadla

Zrcadla jsou prvkem, který v našich domácnostech ještě nezdomácněl, i když můžeme jejich vzhled velmi efektně a přitom esteticky vylepšit. Na trhu jsou dostupná v různých formátech a tvarech, ale i v různé síle a kvalitě.

V interiérech jsou nejčastěji používaná zrcadla tloušťky tři až čtyři milimetry, ale pokud chceme mít zrcadlo opravdu kvalitní, vybíráme zrcadla silnější. Z hlediska fyziky totiž platí jednoduché pravidlo: čím je zrcadlo tlustší, tím má lepší optické vlastnosti. S tím samozřejmě přímo úměrně souvisí i parametry jako cena, váha zrcadla a následně nároky na manipulaci, za kvalitu se platí. Kvalitní zrcadlo je vyrobeno z kvalitního skla s kvalitní stříbrnou a silikonovou vrstvou a je vkusným doplňkem domácnosti.

Mělo by svému účelu sloužit více než deset až patnáct let a ne dva roky, jako je tomu v případě levných zrcadel (pravděpodobně čínských), které se snadno poškrábou, ve vlhku zčernají nebo zkorodují. Proto kupujeme zrcadla od renomovaných výrobců, kteří dokáží nabídnout kromě kvalitních výrobků se zárukou také novinky. Moderní zrcadla jsou kromě klasického rámování a elegantního fazetování zdobená také jinými způsoby. Samotné zrcadlo se například lepí na o něco větší tabuli satinovaného skla, čímž se v kombinaci s diodovým podsvícením dosáhne efektu studeného světla, které se velmi dobře uplatní v ložnici nebo vstupních prostorách.

Okraje zrcadla jsou pokryty barevným transparentním lakem vytvářející naopak teplé světlo. Novinkou jsou zrcadla kombinovaná s barevným sklem Lacobel, které vytváří barevný nereflexní rám. Pokud se chceme vidět v zrcadle luxusnějšího provedení, můžeme si pořídit zrcadla v pískovcovém rámu. Takzvaný ohýbatelný pískovec je jednou z nejnovějších technologií – ohebná fólie s lepivým povrchem se přitiskne na přírodní pískovec. V lepivé vrstvě se zachytí tři až čtyři milimetry pískovce, který se zalakuje, aby se neoddroloval. Touto fólií se polepí podklad zrcadla a podsvítí. Výsledkem je v kombinaci s osvětlením velmi teplé světlo vystupující z jedinečného a luxusně vypadajícího kamenného rámu.

Přidat komentář

Bydleniainspirace.cz
Logo